| Part Number | C2220C334J2RACTU |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 753010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.33uF 200V X7R 5% SMD 2220 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C2220C334J2RACTU |
| Datasheet download |
| Part Number | C2220C334J2RACTU |
|---|---|
| Package Dimensions | 5.7 x 5 x 1.1 mm |
| Case Size | 2220 |
| Package/Case | 2220 |
| Termination Style | Wraparound |
| Capacitance Value | 0.33 uF |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Dielectric | X7R |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | 2220 |
| Lead Finish | Matte Tin Over Nickel |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 5.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-C2220C334J2RACTU |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 18pF 50V C0G 10% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C180K5GACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1210GC102KAT1A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 2.2uF 25V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for TMK316BJ225KL-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | CAP AUTO-GRADE 0.0022UF 630VDC C0G 5% SMD 1206 Download PDF datasheet for GCM31B5C2J222JX01L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 3.6pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025U3R6BAT2A.pdf |
|
KEMET | KEMC324C102J2G5TA9422 CAPACITOR, CERAMIC Download PDF datasheet for C324C102J2G5TA9422.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM155R71C224KA12D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GCM21BR71E225KA73L.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 5% SMD 1206 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1206A221JXAAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 100V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A471GAT2A.pdf |