| Part Number | C315C221J1G5TA |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 307350 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 220pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C315C221J1G5TA |
| Datasheet download |
| Part Number | C315C221J1G5TA |
|---|---|
| Capacitance Value | 220 pF |
| Lead Pitch For Radial | 2.54 mm |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Termination Style | Radial |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Dipped |
| Wire Form | Straight |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 5 % |
| Package/Case | 3.81(Max) X 2.54(Max) X 5.33(Max) |
| Seated Plane Height | 6.85 mm |
| MSL Level | 1 |
| Dielectric | C0G |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 3.81 x 2.54 x 5.33 mm |
| Product Depth | 2.54(Max) mm |
| Product Height | 5.33(Max) mm |
| Product Length | 3.81(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C315C221J1G5TA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0015uF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C152J3GAC7867.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025U100CAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06036D224KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 4700pF \u00b15% Commercial Ti Sn Plated 7\"T R Download PDF datasheet for 06031C472JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 1000V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AA221JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 200V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08052C102KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0047uF 250V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C472KARACTU.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 1uF 16V X7R 20% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10B105MO8NNWC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | CAP, MLCC, 0402, 50V, C0G, 8PF 0.25PF, T&R Download PDF datasheet for UMK105CG080CV-F.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for JMK105CBJ106MV-F.pdf |