C322C104K1R5TA KEMET
C322C104K1R5TA Images
Please contact us for more photos of C322C104K1R5TA
Part Number C322C104K1R5TA
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level C322C104K1R5TA
Datasheet download C322C104K1R5TA.pdf
Request Quotation for C322C104K1R5TA
C322C104K1R5TA Specifications
Part Number C322C104K1R5TA
Product Dimensions 5.08 x 3.18 x 6.6 mm
Package/Case 5.08(Max) X 3.18(Max) X 6.6(Max)
Lead Diameter 0.51 mm
Capacitance Value 0.1 uF
Dielectric X7R
Seated Plane Height 6.6 mm
Voltage(DC) 100 V
Lead Pitch For Radial 5.08 mm
Mounting Through Hole
Rad Hard No
Type Radial
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 10 %