RM UMK105 UJ820JV-F TAIYO YUDEN
RM UMK105 UJ820JV-F Images
Please contact us for more photos of RM UMK105 UJ820JV-F
Part Number RM UMK105 UJ820JV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 82pF 50V U2J 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level RM UMK105 UJ820JV-F
Datasheet download RM UMK105 UJ820JV-F.pdf
Request Quotation for RM UMK105 UJ820JV-F
RM UMK105 UJ820JV-F Specifications
Termination Style Wraparound
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Dielectric X5R
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0402
Supplier Package 0402
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Construction Flat
Rad Hard No
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Capacitance Value 82 pF
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm