UMK107B7104KAHT TAIYO YUDEN
UMK107B7104KAHT Images
Please contact us for more photos of UMK107B7104KAHT
Part Number UMK107B7104KAHT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK107B7104KAHT
Datasheet download UMK107B7104KAHT.pdf
Request Quotation for UMK107B7104KAHT
UMK107B7104KAHT Specifications
Part Number UMK107B7104KAHT
Dielectric X7R
Tolerance 10 %
Termination Style Wraparound
Voltage(DC) 50 V
Pin Count 2
Case Style Ceramic Chip
Supplier Package 0603
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0603
Package/Case 0603
Capacitance Value 0.1 uF
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm