| Part Number | C322C681KDG5TA7301 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 809930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 680pF 1000V C0G 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C322C681KDG5TA7301 |
| Datasheet download |
| Part Number | C322C681KDG5TA7301 |
|---|---|
| Voltage(DC) | 1 kV |
| Seated Plane Height | 6.6 mm |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Package/Case | 5.08(Max) X 5.08(Max) X 6.6(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Dielectric | C0G |
| Case Style | Dipped |
| MSL Level | 1 |
| Termination Style | Radial |
| Product Dimensions | 5.08 x 5.08 x 6.6 mm |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 680 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Wire Form | Outside Bend |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Depth | 5.08(Max) mm |
| Product Height | 6.6(Max) mm |
| Product Length | 5.08(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C322C681KDG5TA7301 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 6.3V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04026D224KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 5% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for C0805C103J5RACTU.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 12pF \u00b12.0% \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02013A120GAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 100uF 16V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C107M4PAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 15pF 25V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035J150FBSTR.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL31B103JCCNNWC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0056uF 1500V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1210SC562KAT1A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for JMK105BJ474KV-F.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.047uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C473K3RAC7867.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 22pF 25V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023A220JAT2A.pdf |