| Part Number | C330C104K2R5TA7301 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 573520 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C330C104K2R5TA7301 |
| Datasheet download |
| Part Number | C330C104K2R5TA7301 |
|---|---|
| Seated Plane Height | 9.14 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Dipped |
| Termination Style | Radial |
| Type | Radial |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Wire Form | Outside Bend |
| Product Dimensions | 7.62 x 3.81 x 9.14 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 200 V |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Package/Case | 7.62(Max) X 3.81(Max) X 9.14(Max) |
| Product Depth | 3.81(Max) mm |
| Product Height | 9.14(Max) mm |
| Product Length | 7.62(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C330C104K2R5TA7301 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0603 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0603Y102KXAAC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.1uF 4V X6S 10% SMD 0201 105\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM033C80G104KE19D.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Cardboard T R Download PDF datasheet for CL10B223KB8NFNC.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 150uF 6.3V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CL32A157MQVNNNE.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0603X7R105K10TRPF.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C Cardboard T R Download PDF datasheet for CL05A475MQ5NRNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 1000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AC102KAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM216R71H223KA01D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 470pF 50V X7R 10% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C471K5RACTU.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO330J50TRPF.pdf |