CDR32BP471BFUS KEMET
CDR32BP471BFUS Images
Please contact us for more photos of CDR32BP471BFUS
Part Number CDR32BP471BFUS
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 100V C0G 1% SMD 1206 (0.001%FR) 125\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CDR32BP471BFUS
Datasheet download CDR32BP471BFUS.pdf
Request Quotation for CDR32BP471BFUS
CDR32BP471BFUS Specifications
Part Number CDR32BP471BFUS
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin/Lead
Dielectric C0G
Rad Hard No
Case Size 1206
Military Standard MIL-PRF-55681
MSL Level 1
Package/Case 1206
Capacitance Value 470 pF
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.3 mm
Failure Rate S
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.3(Max) mm
Product Length 3.2 mm