| Part Number | JMK212BJ226MGT |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 517540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JMK212BJ226MGT |
| Datasheet download |
| Part Number | JMK212BJ226MGT |
|---|---|
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Package/Case | 0805 |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0805 |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Lead Finish | Nickel |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-JMK212BJ226MGT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | KEMC0603C470F5GAC3121 CAP.CERAMIC,0603 Download PDF datasheet for C0603C470F5GAC3121.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for NMC1206X7R105K25TRPLP3KF.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 330pF 100V C0G 5% SMD 0805 (0.01%FR) 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0805N331J1GRL.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR217C103KARTR2.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.01uF 100VDC X7R 10% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for CL21B103KCANNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A330JAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 10uF 6.3VDC X5R 10% SMD 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for CL31A106KQHNNNE.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C104K5RAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 27pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A270GAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0015uF 2000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812GC152KAT1A.pdf |