KC2520B25.0005C10E00 Kyocera
KC2520B25.0005C10E00 Images
Please contact us for more photos of KC2520B25.0005C10E00
Part Number KC2520B25.0005C10E00
Manufacturer Kyocera
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 25.0005MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF Max 4-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level KC2520B25.0005C10E00
Datasheet download KC2520B25.0005C10E00.pdf
Request Quotation for KC2520B25.0005C10E00
KC2520B25.0005C10E00 Specifications
Frequency Stability ±50 ppm
Package Dimensions 2.5 x 2 x 0.7 mm
Operating Supply Voltage 1.8|2.5|3.3 V
Load Capacitance 15(Max) pF
Frequency Aging
Standard Frequency 25.0005 MHz
Supplier Package CSMD
Pin Count 4
Output Level CMOS
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Type SMD
Category SMD
Operating Temperature -10 to 70 °C
Lead Finish Gold Over Nickel
Maximum Symmetry 55 %