KC3225L156.250P2GJXT Kyocera
KC3225L156.250P2GJXT Images
Please contact us for more photos of KC3225L156.250P2GJXT
Part Number KC3225L156.250P2GJXT
Manufacturer Kyocera
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 156.25MHz 3.3V 6-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level KC3225L156.250P2GJXT
Datasheet download KC3225L156.250P2GJXT.pdf
Request Quotation for KC3225L156.250P2GJXT
KC3225L156.250P2GJXT Specifications
Frequency Stability ±50
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.1
Supplier Package SMD
Type Clock Oscillator
Operating Supply Voltage 3.3
Standard Frequency 156.25
Output Level CMOS
Maximum Symmetry 55
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C