HZ0603B102R-10 Laird
HZ0603B102R-10 Images
Please contact us for more photos of HZ0603B102R-10
Part Number HZ0603B102R-10
Manufacturer Laird
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level HZ0603B102R-10
Datasheet download HZ0603B102R-10.pdf
Request Quotation for HZ0603B102R-10
HZ0603B102R-10 Specifications
Part Number HZ0603B102R-10
Test Frequency 100 MHz
Package/Case 0603
Max Processing Temp 250
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Lead Finish Matte Tin
Core Material Ferrite
Type Chip Bead
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm