HZ0805C202R-10 Laird
HZ0805C202R-10 Images
Please contact us for more photos of HZ0805C202R-10
Part Number HZ0805C202R-10
Manufacturer Laird
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead 2KOhm 100MHz Ferrite 300mA 0805 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level HZ0805C202R-10
Datasheet download HZ0805C202R-10.pdf
Request Quotation for HZ0805C202R-10
HZ0805C202R-10 Specifications
Part Number HZ0805C202R-10
Type Chip Bead
Package/Case 0805
Max Processing Temp 260
Core Material Ferrite
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 2.2 x 1.45 x 1.1 mm
Test Frequency 100 MHz
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.45 mm
Product Height 1.1 mm
Product Length 2.2 mm