| Part Number | MI0603L301R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 273010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 300Ohm 100MHz 2A 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MI0603L301R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | MI0603L301R-10 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Max Processing Temp | 250 |
| Type | Chip Bead |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-MI0603L301R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 270nH 5% 250MHz 25Q-Factor 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for 9-1624112-2.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 149.4nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CD151JTT.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 4.7uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 140mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-4R7J-T.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 160Ohm 100MHz Ferrite 6A 1206 T R Download PDF datasheet for HI1206T161R-10.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Unshielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4A T R Download PDF datasheet for NPI43C1R0MTRF.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 320nH 10% 100KHz 45A T R Download PDF datasheet for PA2891.321HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A T R Download PDF datasheet for SRR1280-100M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 40Q-Factor 440mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN27NJ00D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 14.5A T R Download PDF datasheet for PG0642.102NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 175nH 15% 100KHz 41A T R Download PDF datasheet for PA2607.181NLT.pdf |