| Part Number | DS26502LN+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Quantity in stock | 155200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Clock Recovery 64-Pin LQFP |
| Category | Communication |
| Family | Communication Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS26502LN+ |
| Datasheet download |
| Part Number | DS26502LN+ |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Pin Count | 64 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.47 V |
| Typical Supply Current | 85 mA |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3.13 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Supplier Package | LQFP |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Extended |
| Product Dimensions | 10 x 10 x 1.4 mm |
| Maximum Data Rate | 8448 Kbps |
| Type | Clock Recovery |
| Category | Clock Recovery |
| Power Supply Type | Analog|Digital |
| Package | 64LQFP |
| Replacement Part Number | PART-DS26502LN+ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | FM Transmitter System 20-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for SI4713-B30-GMR.pdf |
|
Chelsio Communications | 2-PORT LOW PROFILE 1 10GBE BASE-T UWIRE ADAPTER WITH PCI-E X8 GEN 3, 32K CONN. RJ45 CONNECTOR - |
|
NXP | PCF7991AT SO14 REEL13 1081 M - |
|
Maxim Integrated | Hot-Insertion Protection 24-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX7314ATG+T.pdf |
|
Microchip | GBE AND COMMUNICATION CONTROLLER WITH IPSEC Download PDF datasheet for KSZ9692PBI.pdf |
|
Microchip | LIN System Basis Chip 5V 16-Pin DFN T R Download PDF datasheet for ATA663454-GDQW.pdf |
|
Integrated Device Technology | Digital Switch 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for 72V8980JG8.pdf |
|
Chelsio Communications | DUAL PORT 40 50 100GBE UNIFIED WIRE ADAP Download PDF datasheet for T62100-CR.pdf |
|
Digi International | Compact Serial Server with Plug-and-Play Firmware Single Unit Pack International Download PDF datasheet for DC-SP-01-S-W.pdf |
|
Broadcom | MM LC SFP FE DMI ROHS - |