| Part Number | DS15BA101SDE NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 143090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Differential Buffer 8-Pin LLP EP |
| Category | Communication |
| Family | Communication Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS15BA101SDE NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | DS15BA101SDE NOPB |
|---|---|
| Power Supply Type | Analog |
| Category | Differential Buffer |
| Rad Hard | No |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Product Dimensions | 3 x 3 x 0.8 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Supply Current | 45 mA |
| Transmission Media Type | Cable |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 3 |
| Lead Finish | Tin |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supplier Package | LLP EP |
| Type | Differential Buffer |
| Pin Count | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Data Rate | 2 Gbps |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3.135 V |
| Package | 8LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-DS15BA101SDE NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Maxim Integrated | SFP Laser Controller and Diagnostic IC 28-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for DS1864T+T&R.pdf |
|
Mellanox Technologies | MELLANOX 40 56GBE, DUAL-PORT QSFP - |
|
Broadcom | CSSM2V0-LF-DB - |
|
Digi International | 32-Port RJ-45 RS-232 Console Server 100V to 240V International Download PDF datasheet for 70001909.pdf |
|
Nuvoton Technology | Cortex-M0 ChipCorder 48-Pin LQFP Download PDF datasheet for I9160FI.pdf |
|
Mellanox Technologies | Dual-Port 10 Gigabit Ethernet SFP+ Adapter Download PDF datasheet for MCX312A-XCBT.pdf |
|
Mellanox Technologies | Dual-Port 10 Gigabit Ethernet Adapter Download PDF datasheet for MCX312B-XCCT.pdf |
|
Microchip | Intelligent Network Interface Controller 72-Pin QFN Download PDF datasheet for OS81118BF-D2A-020300-V08.pdf |
|
Microchip | Ultra Fast Multi Format and SD MMC and MS Flash Media Controller 36-Pin QFN T R Download PDF datasheet for USB2244I-AEZG-06-TR.pdf |
|
Texas Instruments | Repeater 48-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN65MLVD128DGGR.pdf |