| Part Number | MP34DT01TR-M |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Quantity in stock | 461410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Mic Omni-Directional -26\u00b13dB 3.6V Rectangular Solder Pad |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MP34DT01TR-M |
| Datasheet download |
| Part Number | MP34DT01TR-M |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Maximum Current Consumption | 0.6 mA |
| Directivity | Omni-Directional |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | MEMS |
| Minimum S/N Ratio | 61 dB |
| Product Dimensions | 4 x 3 x 1.06 |
| Sensitivity | -26±3 dB |
| Termination Method | Solder Pad |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.64 V |
| Frequency Range | 1000000 to 3250000 Hz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Shape | Rectangular |
| Pin Count | 4 |
| Supplier Package | HCLGA |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1.06 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-MP34DT01TR-M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Cirrus Logic | Mic Noise Cancelling -26dB 3.6V Solder Pad Download PDF datasheet for WM7216IMSE RV.pdf |
|
STMicroelectronics | Mic Omni-Directional -26dB 3.6V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for MP34DB02TR.pdf |
|
Maxim Integrated | 10V BOOSTED CLASS D SPEAKER AMP WITH IV Download PDF datasheet for MAX98927EWX+T.pdf |
|
InvenSense | Ultra-Low Noise Microphone with Differential Output Download PDF datasheet for ICS-40720.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 7mA Pin 3Vdc 3600Hz to 4600Hz Through Hole Download PDF datasheet for KPEG242.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 5mA Wire Lead 3Vdc 4000Hz to 5000Hz Flange Mount Download PDF datasheet for AI-3245-TF-LW95-R.pdf |
|
PUI Audio | Mic Omni-Directional 2200Ohm -44\u00b12dB 10Vdc Round Solder Pad Download PDF datasheet for POM-2244L-C33-R.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Transducer Piezo 10Vp-p 11mA Pin Through Hole - |
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 3.6Vpk 100mA Solder Pad 2.5Vpk 2231Hz to 3231Hz Surface Mount Download PDF datasheet for SMT-1127-S-R.pdf |
|
InvenSense | Bottom Port PDM Low-Power Multi-Mode Microphone with High AOP Mode Download PDF datasheet for ICS-41350.pdf |