| Part Number | MP34DT04TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Quantity in stock | 593510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Mic Omni-Directional -26dB 3.6V Rectangular Solder |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MP34DT04TR |
| Datasheet download |
| Part Number | MP34DT04TR |
|---|---|
| Termination Method | Solder |
| MSL Level | 3 |
| Product Dimensions | 3 x 4 x 1.095 |
| Rad Hard | No |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Current Consumption | 0.7 mA |
| Supplier Package | HCLGA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Frequency Range | 1000 to 3250 Hz |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Technology | MEMS |
| Sensitivity | -26 dB |
| Max Processing Temp | 260 |
| Directivity | Omni-Directional |
| Shape | Rectangular |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.6 V |
| Maximum Impedance | |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 1.095 mm |
| Product Length | 3 mm |
| Replacement Part Number | PART-MP34DT04TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Various Discretes Sensors Download PDF datasheet for MP34DT04TR-C1.pdf |
|
PUI Audio | SPEAKER - |
|
InvenSense | Ultra-Low Noise Microphone with Differential Output Download PDF datasheet for ICS-40720.pdf |
|
PUI Audio | Speakers Neodymium Iron Boron 1500\u00b120%Hz 0.2W 75\u00b13dBA 8\u00b120%Ohm Round Pin Download PDF datasheet for AST-02308MR-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Audio Indicator Sounder Piezo 3Vp-p Pin Through Hole Download PDF datasheet for PKM17EPP-2002-B0.pdf |
|
Murata Manufacturing | Piezoelectric Sound Components - |
|
Cirrus Logic | Mic Noise Cancelling -26dB 3.6V Solder Pad Download PDF datasheet for WM7236IMSE RV.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 5Vp-p 40mA Pin 3Vp-p 1900Hz to 2900Hz Through Hole Download PDF datasheet for AT-1224-TWT-5V-2-R.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 5mA Wire Lead 3Vdc 4000Hz to 5000Hz Flange Mount Download PDF datasheet for AI-3245-TF-LW95-R.pdf |
|
InvenSense | IVSINMP621ACEZ-R7 Download PDF datasheet for INMP621ACEZ-R7.pdf |