| Part Number | MP34DT02TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Quantity in stock | 140870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Mic Omni-Directional -26\u00b13dB 3.6V Rectangular Solder Pad |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MP34DT02TR |
| Datasheet download |
| Part Number | MP34DT02TR |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Directivity | Omni-Directional |
| Maximum Current Consumption | 0.6 mA |
| Product Dimensions | 4 x 3 x 1.06 |
| Sensitivity | -26±3 dB |
| Rad Hard | No |
| Technology | MEMS |
| Max Processing Temp | 260 |
| Termination Method | Solder Pad |
| Shape | Rectangular |
| Minimum S/N Ratio | 60 dB |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.64 V |
| Supplier Package | HCLGA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Pin Count | 4 |
| Frequency Range | 1000000 to 3250000 Hz |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1.06 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-MP34DT02TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional -26dB 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7230IMSE RV.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 5mA Wire Lead 3Vdc 4000Hz to 5000Hz Flange Mount Download PDF datasheet for AI-3245-TF-LW95-R.pdf |
|
STMicroelectronics | High-performance MEMS audio sensor: fully differential analog bottom-port microphone Download PDF datasheet for MP23AB01DMTR.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Noise Cancelling -26dB 3.6V Solder Pad Download PDF datasheet for WM7236IMSE RV.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Buzzer Magnetic 12Vp-p 40mA Solder Pad 8Vo-p Surface Mount Download PDF datasheet for KTG1212H-A NEW.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 7mA Pin 3Vdc 3600Hz to 4600Hz Through Hole Download PDF datasheet for KPEG242.pdf |
|
InvenSense | Ultra-Low Noise Microphone with Differential Output Download PDF datasheet for ICS-40720.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional 150Ohm -38dBV 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7121PIMSE RV.pdf |
|
STMicroelectronics | Various Discretes Sensors Download PDF datasheet for MP34DT04TR-C1.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 6mA Pin 3Vdc 3000Hz to 4000Hz Through Hole Download PDF datasheet for KPEG272.pdf |