| Part Number | TRF3705IRGET |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 642660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Quadrature Mod 24-Pin VQFN EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TRF3705IRGET |
| Datasheet download |
| Part Number | TRF3705IRGET |
|---|---|
| Device Type | Modulator |
| Modulation Type | Quadrature |
| Operating Supply Voltage | 3.15 to 3.6 V |
| Maximum Supply Current | 0.306 A |
| Lead Finish | Gold |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.88 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Typical Output Power | 2.1 dBm |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 2 |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Programmable | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 24 |
| Package | 24VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-TRF3705IRGET |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ceramic -2dBi Gain 1575MHz 1606MHz Adhesive Download PDF datasheet for W3216.pdf |
|
Anaren | Ultra Low Profile 0805 Balun 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for B0322J5050AHF.pdf |
|
Infineon | DP8T Diversity Cross Switch for Carrier Aggregation Download PDF datasheet for BGSX28MA18E6327XTSA1.pdf |
|
Lansdale Semiconductor | PLL Frequency Synthesizer Single 5MHz to 10MHz 16-Pin SO Download PDF datasheet for MLE145170-5P.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Single 0.001MHz to 350MHz 44-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5344D-B05789-GM.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4-output Differential Buffer for PCIe Gen2 Download PDF datasheet for 9DB403DGILFT.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Frequency Synthesizer Triple 28-Pin QFN Download PDF datasheet for SI4113-D-GM.pdf |
|
Silicon Labs | SLLSI5345D-B05539-GMR PLL CLOCK MULTIPLI Download PDF datasheet for SI5345D-B05539-GMR.pdf |
|
TDK | TDKCU4S0506AC-2655-XR SMD CIRCULATOR 262 - |
|
Anaren | Hybrid Coupler 3dB 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for C1015J5003AHF.pdf |