| Part Number | TRF371135IRGZT |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 467630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Quadrature Dmod 48-Pin VQFN EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TRF371135IRGZT |
| Datasheet download |
| Part Number | TRF371135IRGZT |
|---|---|
| Typical Noise Figure | 17.5 dB |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 0.9 mm |
| Maximum Supply Current | 370 A |
| Max Processing Temp | 260 |
| Modulation Type | Quadrature |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Programmable | Yes |
| Device Type | Demodulator |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 48 |
| Maximum Conversion Gain | 45 dB |
| Lead Finish | Gold |
| MSL Level | 2 |
| Package | 48VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-TRF371135IRGZT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 712.5MHz 44-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5340A-B04695-GM.pdf |
|
Pulse | SPLTR, 2-WAY, P-DEG, POWER DIVIDER Download PDF datasheet for CX4005NL.pdf |
|
Integrated Device Technology | 2-output 1.5 V PCIe Gen1-2-3 Clock Generator Download PDF datasheet for 9FGU0231AKLF.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 10MHz to 400MHz 40-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CDCU877RHAT.pdf |
|
Integrated Device Technology | 2 Output PCI-Express GEN1 Clock Source Download PDF datasheet for 5V41129PGG8.pdf |
|
EMC Tech | Temperature Variable Attenuator Waffle Download PDF datasheet for KTVA03N075SMTF.pdf |
|
QORVO | RF Switch Single SPDT 5MHz to 6000MHz 29dB 12-Pin QFN Download PDF datasheet for RFSW1012.pdf |
|
Diodes Incorporated | Zero Delay PLL Clock Buffer Single 8-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C2405A-1HLEX.pdf |
|
QORVO | SP10T RFFE SWITCH FOR 2G 3G 4G - |
|
Integrated Device Technology | PLL Frequency Generator Dual 1MHz to 48MHz 48-Pin SSOP T R - |