| Part Number | 0191540004 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 876530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Splice Terminal 18-22AWG 24.4mm Electro-Tin Loose Piece |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Terminals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 0191540004 |
| Datasheet download |
| Part Number | 0191540004 |
|---|---|
| Body Material | Copper |
| Product Dimensions | 24.4 mm |
| Plating | Electro-Tin |
| Wire Size | 18 to 22 AWG |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Length | 24.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-0191540004 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Contact PIN Crimp ST Cable Mount Strip Download PDF datasheet for 2-962841-1.pdf |
|
TE Connectivity | Siameze Terminalt Tin Reel Download PDF datasheet for 1601099-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-18AWG RCP 19.18mm 10.4mm Strip Download PDF datasheet for 63512-1.pdf |
|
Molex | Quick Disconnect Terminal 14-16AWG F 15.75mm 17.53mm Electro-Tin Strip Download PDF datasheet for 0190060014.pdf |
|
TE Connectivity | Contact SKT Crimp ST Cable Mount Strip Download PDF datasheet for 927837-5.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 16-22AWG 21.44mm 7.92mm Tin Tape Mounted Download PDF datasheet for 2-31890-1.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 16-20AWG RCP 21.6mm 5.6mm Pre-Tin Strip Download PDF datasheet for 170325-5.pdf |
|
TE Connectivity | Splice Terminal 14-22AWG 17.27mm 8.71mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 35115.pdf |
|
TE Connectivity | Crimp Terminal 16-18AWG F 14.25mm 4.19mm Tin Strip on Reel Download PDF datasheet for 42101-2.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 2AWG 38.79mm 15.87mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 320383.pdf |