| Part Number | 0545520342 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 117490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Board to Board PL 34 POS 0.4mm Solder RA SMD Embossed T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 0545520342 |
| Datasheet download |
| Part Number | 0545520342 |
|---|---|
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.4 mm |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Housing Color | Brown |
| Gender | PL |
| Replacement Part Number | PART-0545520342 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Conn Ejector Header HDR 24 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Download PDF datasheet for 5102154-5.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board HDR 8 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bag Download PDF datasheet for 0022272081.pdf |
|
TE Connectivity | Conn IDC Connector RCP 40 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Loose Piece Download PDF datasheet for 4-215882-0.pdf |
|
Molex | Conn Ejector Header HDR 30 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 0533143065.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 80 POS 0.5mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXK5F80347YG.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Board to Board PL 80 POS 0.8mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for 61083-082402LF.pdf |
|
Kyocera | Conn Board to Board RCP 70 POS 0.4mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for 24 5602 670001829H+.pdf |
|
Panasonic | Conn Board To Board HDR 30 POS 0.35mm Solder ST SMD Emboss T R Download PDF datasheet for AXF6A3012.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board HDR 12 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 0039299122.pdf |
|
Samtec | - Download PDF datasheet for SQT-120-01-F-S-RA.pdf |