| Part Number | 502380-0901 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 265500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Housing PL 9 POS 1.25mm ST Cable Mount Poly Bag |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Circular |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 502380-0901 |
| Datasheet download |
| Part Number | 502380-0901 |
|---|---|
| Pitch | 1.25 mm |
| Type | Housing |
| Number of Contacts | 9 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Processing Temperature | 240 °C |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 1 |
| Package Dimensions | 14.35 x 7.05 x 5.45 mm |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Cable Mount |
| Gender | PL |
| Product Depth | 7.05 mm |
| Product Height | 5.45 mm |
| Product Length | 14.35 mm |
| Replacement Part Number | PART-502380-0901 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular PIN 18 POS Crimp ST Jam Nut 18 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 24FD18PN.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular PIN 61 POS Crimp ST Flange Mount 61 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 20FJ61PN.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular PIN 39 POS Crimp ST Flange Mount 39 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 20WG39PN.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 55 POS Crimp ST Cable Mount 55 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 26WE35SN.pdf |
|
TE Connectivity | Conn, Circular, Sq Flange Mount, Hermetic, Shell Size 24, 61 Terminal, Male Download PDF datasheet for FDBA 50H 24-61 PY-K-C276.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Crimp ST Flange Mount 10 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for MS3470W12-10P.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 13 POS Crimp ST Flange Mount 13 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 20MB35SN.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 18 POS Crimp ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 26WD18SN.pdf |
|
TE Connectivity | AMPD38999 26JG35PN-LC CONN PLUG ELEC STR Download PDF datasheet for D38999 26JG35PN-LC.pdf |
|
TE Connectivity | CONN MIL-DTL-26482 CIRC SKT 5 POS CRMP ST CBL MNT 5TERM Download PDF datasheet for MS3476W14-5S-LC.pdf |