| Part Number | DTS20W25-35MA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 162390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 128 POS Solder ST Flange Mount 128 Terminal 1 Port |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Circular |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DTS20W25-35MA |
| Datasheet download |
| Part Number | DTS20W25-35MA |
|---|---|
| Contacts Classification | 128Signal |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Flange Mount |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Lead Finish | Gold |
| Pin Count | 128 |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Product Dimensions | 46 x 31.5 x 46 |
| Strain Relief | No |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Size / Insert Arrangement | 25-35 |
| Gender | RCP |
| Product Depth | 31.5 mm |
| Product Height | 46 mm |
| Product Length | 46 mm |
| Replacement Part Number | PART-DTS20W25-35MA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | AMPYACT20JC35PNC00100 CIRCULAR CONNECTOR - |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 11 POS Crimp ST Flange Mount 11 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 20WG11SA.pdf |
|
Amphenol | MINI DIN CONNECTORS G18 SERIES - |
|
TE Connectivity | Conn Circular M 6 POS Crimp ST Flange Mount 6 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for DTS20W9-35PN-181.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 22 POS Crimp ST Jam Nut 22 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 24FC35SN.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Crimp ST Flange Mount 41 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for MS3470W20-41P.pdf |
|
Amphenol | Conn Circular M 4 POS Screw ST Panel Mount 4 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for C016 20C003 100 12.pdf |
|
Amphenol | Conn Circular SKT 1 POS Crimp ST Cable Mount 1 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for P3106E-14-57SE(25).pdf |
|
Elektron Technology | Conn Buccaneer PIN 25 POS Solder ST Panel Mount 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for PX0707 P 25.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 79 POS Crimp ST Flange Mount 79 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 20MG35SN.pdf |