| Part Number | BSC032NE2LS |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 570990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 25V 22A 8-Pin TDSON EP |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BSC032NE2LS |
| Datasheet download |
| Part Number | BSC032NE2LS |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Typical Turn-On Delay Time | 3.3 ns |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Drain Source Voltage | 25 V |
| RDS-on | 3.2@10V mOhm |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Rise Time | 2.8 ns |
| Typical Fall Time | 2.2 ns |
| Product Dimensions | 5.15 x 5.9 x 1 mm |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Channel Type | N |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | TDSON EP |
| Typical Turn-Off Delay Time | 15 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Continuous Drain Current | 22 A |
| Pin Count | 8 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package | 8TDSON EP |
| Replacement Part Number | PART-BSC032NE2LS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 600V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube Download PDF datasheet for STW20NM60FD.pdf |
|
ROHM | MOSFET N-CH 100MA 30V VMT3 - |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 20V 1.7A 3-Pin SuperSOT T R Download PDF datasheet for FDN335N.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 20V 0.63A 3-Pin SC-75A T R Download PDF datasheet for SI1012CR-T1-GE3.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 800V 1A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube Download PDF datasheet for STD1NK80Z-1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 190A 7-Pin(6+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for AUIRFS4010-7TRL.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 600V 15.8A 3-Pin TO-3P(N) Download PDF datasheet for TK16J60W,S1VQ(O.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET SIPMOS P-CH -60V -80A 3-Pin(2+tab) TO-263 T R Download PDF datasheet for SPB80P06P G.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 30V 40A 8-Pin TSON Download PDF datasheet for TPN4R303NL,L1Q(M.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 49A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRFZ44NPBF.pdf |