| Part Number | IPP200N15N3 G |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 106890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 150V 50A 3-Pin TO-220 Tube |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IPP200N15N3 G |
| Datasheet download |
| Part Number | IPP200N15N3 G |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Drain Source Voltage | 150 V |
| Rad Hard | No |
| Typical Turn-Off Delay Time | 23 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Typical Turn-On Delay Time | 14 ns |
| Supplier Package | TO-220 |
| Channel Type | N |
| Product Dimensions | 10.36(Max) x 4.57(Max) x 9.45(Max) |
| RDS-on | 20@10V mOhm |
| Maximum Continuous Drain Current | 50 A |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Typical Fall Time | 6 ns |
| Typical Rise Time | 11 ns |
| Package | 3TO-220 |
| Replacement Part Number | PART-IPP200N15N3 G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Leshan Radio | SMALL SIGNAL MOSFET MOSFET380 MAMPS, 60 - |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 100V 120A 3-Pin D2PAK T R Download PDF datasheet for PSMN4R8-100BSEJ.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 16A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3910TRLPBF.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 0.17A 6-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for NX7002AKS,115.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 10.5A 8-Pin MLP EP T R Download PDF datasheet for FDMC8882.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 20V 6.8A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF7402TRPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 100V 110A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for STB120NF10T4.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 30V 8.9A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for NTMS4177PR2G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 250V 93A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube Download PDF datasheet for IRFP4768PBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 600V 11A 3-Pin TO-220 Tube Download PDF datasheet for SPP11N60S5.pdf |