| Part Number | MVMBF0201NLT1G |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 889530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 20V 0.3A 3-Pin SOT-23 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MVMBF0201NLT1G |
| Datasheet download |
| Part Number | MVMBF0201NLT1G |
|---|---|
| Maximum Continuous Drain Current | 0.3 A |
| Product Dimensions | 2.9 x 1.3 x 0.94 mm |
| Typical Fall Time | 0.8 ns |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Rise Time | 2.5 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Type | N |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 15 ns |
| RDS-on | 1000@10V mOhm |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 2.5 ns |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Pin Count | 3 |
| Package | 3SOT-23 |
| Replacement Part Number | PART-MVMBF0201NLT1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 900V 5.1A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for IPW90R1K2C3.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N 900V 5A 3-Pin TO-220SIS Download PDF datasheet for 2SK3565(STA4XM).pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 90A 3-Pin TO-262 Tube Download PDF datasheet for IPI040N06N3 G.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 20V 0.61A 6-Pin SC-89 T R Download PDF datasheet for SI1034CX-T1-GE3.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 110V 5-Pin NI-1230 T R Download PDF datasheet for MRF6VP3450HR5.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 17A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for NTD6416ANT4G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 53A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRFZ46NPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 600V 29A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube Download PDF datasheet for STW34NM60N.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 0.17A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for BSS169H6327XTSA1.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 80V 18A 5-Pin Case M-246 Loose Piece Download PDF datasheet for LET9120.pdf |