| Part Number | PSMN075-100MSEX |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 270710 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 100V 18A 4-Pin LFPAK-33 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PSMN075-100MSEX |
| Datasheet download |
| Part Number | PSMN075-100MSEX |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Tin |
| Maximum Continuous Drain Current | 18 A |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Drain Source Voltage | 100 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 5.5 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Screening Level | Military |
| RDS-on | 71@10V mOhm |
| Product Dimensions | 3.4(Max) x 2.7(Max) x 0.9(Max) |
| Pin Count | 4 |
| Channel Type | N |
| Typical Fall Time | 6.2 ns |
| Supplier Package | LFPAK33 |
| Typical Rise Time | 5.8 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 12.4 ns |
| Package | 4LFPAK-33 |
| Replacement Part Number | PART-PSMN075-100MSEX |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |