| Part Number | PSMN2R0-30YLDX |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 673270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 100A 4-Pin LFPAK-56 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PSMN2R0-30YLDX |
| Datasheet download |
| Part Number | PSMN2R0-30YLDX |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Channel Mode | Enhancement |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Typical Turn-Off Delay Time | 24 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Product Dimensions | 5(Max) x 4.1(Max) x 1.1(Max) |
| Supplier Package | LFPAK56 |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 100 A |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Channel Type | N |
| Typical Turn-On Delay Time | 19 ns |
| Typical Fall Time | 19 ns |
| Pin Count | 4 |
| Typical Rise Time | 31 ns |
| Package | 4LFPAK-56 |
| Replacement Part Number | PART-PSMN2R0-30YLDX |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 16A 8-Pin Power 56 T R Download PDF datasheet for FDMS7682.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 280A 7-Pin(6+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF2804STRL7PP.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET P-CH 30V 14.9A 8-Pin SO T R Download PDF datasheet for PMK35EP,518.pdf |
|
Infineon | SP001562108,TRENCH MOSFET - PQFN 5X6 WB - |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 250V 64A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB200N25N3 G.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 120V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Download PDF datasheet for STP40NF12.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 3.3A 6-Pin WDFN T R Download PDF datasheet for NTLJD3115PT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 20V 6.7A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF7404TRPBF.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 30V 0.1A 5-Pin UMT T R Download PDF datasheet for UM5K1NTR.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 525V 2.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube Download PDF datasheet for STP4N52K3.pdf |