| Part Number | SI4943CDY-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 556360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 20V 8A 8-Pin SOIC N T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI4943CDY-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI4943CDY-T1-GE3 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Operating Temperature | -50 to 150 °C |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 13|50 ns |
| Typical Rise Time | 11|71 ns |
| Typical Fall Time | 10|15 ns |
| RDS-on | 19.2@10V mOhm |
| Typical Turn-Off Delay Time | 35|29 ns |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Maximum Continuous Drain Current | 8 A |
| Channel Type | P |
| Rad Hard | No |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-SI4943CDY-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 30V 1.25A 3-Pin TO-205AD Download PDF datasheet for VP0300B-E3.pdf |
|
Renesas Electronics | Trans MOSFET P-CH 60V 3.5A 8-Pin SOP T R Download PDF datasheet for HAT1038RJ-EL-E.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 20V 0.361A 3-Pin SOT-883 T R Download PDF datasheet for NTNS3164NZT5G.pdf |
|
Ampleon | RF Components - |
|
ROHM | MOSFET UMT6 Download PDF datasheet for UM6K31NGTN.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 3.5A 6-Pin SuperSOT T R Download PDF datasheet for FDC634P.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 0.115A 6-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for 2N7002DW.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET P-CH 20V 3.2A 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PMV50UPE,215.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 200V 5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for FDD7N20TM.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 50A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for BSC190N15NS3 G.pdf |