| Part Number | SI8424CDB-T1-E1 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 126820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 8V 10A 4-Pin Micro Foot T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI8424CDB-T1-E1 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI8424CDB-T1-E1 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Typical Fall Time | 20 ns |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±5 V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Continuous Drain Current | 10 A |
| Channel Type | N |
| Typical Rise Time | 19 ns |
| Supplier Package | Micro Foot |
| Typical Turn-On Delay Time | 13 ns |
| Rad Hard | No |
| RDS-on | [email protected] Ohm |
| Maximum Drain Source Voltage | 8 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 73 ns |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1.6(Max) x 1.6(Max) x 0.31(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package | 4Micro Foot |
| Replacement Part Number | PART-SI8424CDB-T1-E1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 100V 6.8A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRF9520NPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 8.5A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF7403TRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 30V 58A 3-Pin DPAK T R Download PDF datasheet for IRLR8729TRLPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 100V 14A 3-Pin (3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRF530PBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 60V 0.34A 3-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for SI1926DL-T1-GE3.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 55V 100A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for BUK6607-55C,118.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET P-CH 20V 6A 8-Pin PS Download PDF datasheet for TPCP8305.LF(J.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 1.5KV 2.5A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube Download PDF datasheet for STW3N150.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 42V 2A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for NCV8402ASTT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 15.2A 8-Pin TSDSON EP Download PDF datasheet for BSZ900N20NS3 G.pdf |