| Part Number | SSM3K09FU(TE85L.F) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 346100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 0.4A 3-Pin SOT-323 Embossed T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SSM3K09FU(TE85L.F) |
| Datasheet download |
| Part Number | SSM3K09FU(TE85L.F) |
|---|---|
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Channel Type | N |
| Channel Mode | Enhancement |
| Supplier Package | SOT-323 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Typical Turn-On Delay Time | 72 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 68 ns |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.9 |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.4 A |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 3 |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| RDS-on | 0.7@10V Ohm |
| Package | 3SOT-323 |
| Replacement Part Number | PART-SSM3K09FU(TE85L.F) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET, 100V, 192A, 4.2 MOHM, 170 NC QG, D2-PAK Download PDF datasheet for IRF100S201.pdf |
|
Infineon | SP001561848 Trans MOSFET P-CH 150V 0.7A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF6217TRPBF-1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 174A 3-Pin(3+Tab) TO-273AA Download PDF datasheet for IRFBA1405PPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 50A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD50N04S4-08.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 70A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB70N10S3-12.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 30V 15.2A 8-Pin PQFN T R Download PDF datasheet for FDMS6673BZ.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 30V 8.8A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for Si4425BDY-T1-E3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 700V 16.1A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD65R250E6=FS1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 18A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRLZ24NSTRLPBF.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 25V 5A 6-Pin SON T R Download PDF datasheet for CSD16301Q2.pdf |