| Part Number | SSM6N35FE(TE85L,F) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 187700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 20V 0.18A 6-Pin SOT-563 Embossed T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SSM6N35FE(TE85L,F) |
| Datasheet download |
| Part Number | SSM6N35FE(TE85L,F) |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| RDS-on | 3@4V Ohm |
| Maximum Gate Source Voltage | ±10 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 115 ns |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 300 ns |
| Channel Type | N |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.18 A |
| Supplier Package | SOT-563 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Product Dimensions | 1.6 x 1.2 x 0.55 |
| Package | 6SOT-563 |
| Replacement Part Number | PART-SSM6N35FE(TE85L,F) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Trans JFET P-CH 30V 20mA 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PMBFJ177,215.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans JFET N-CH 3-Pin TO-92 T R Download PDF datasheet for J111_D26Z.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 0.3A 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PMBF170215.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 100A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R Download PDF datasheet for PSMN2R2-30YLC,115.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 30A 8-Pin Power 56 T R Download PDF datasheet for FDMS8018.pdf |
|
ON Semiconductor | NFET SO8FL 30V 78A 3.4MOH - |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 2.5A 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for NTGS5120PT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 30A 3-Pin(3+Tab) IPAK Download PDF datasheet for IRFU4105ZPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 600V 7.3A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD60R600C6.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 34V 12A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for INFBSC0909NS.pdf |