| Part Number | SSM6N55NULF(T |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 515490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N 30V 4A 6-Pin UDFN |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SSM6N55NULF(T |
| Datasheet download |
| Part Number | SSM6N55NULF(T |
|---|---|
| Maximum Drain Source Voltage | 30 |
| Maximum Continuous Drain Current | 4 |
| Typical Turn-On Delay Time | 15 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 |
| Channel Type | N |
| Maximum Processing Temperature | 260 |
| RDS-on | 46@10V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 12 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Supplier Package | UDFN |
| Rad Hard | No |
| Package Dimensions | 2 x 2 x 0.75 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Pin Count | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 6UDFN |
| Replacement Part Number | PART-SSM6N55NULF(T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 3.2A 8-Pin PQFN Download PDF datasheet for IRFHM3911PBF.pdf |
|
NXP | Trans JFET N-CH 30V 25mA 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for BF545C,215.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 17A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRF530NPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 800V 4.3A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Download PDF datasheet for STP5NK80Z.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 150A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube Download PDF datasheet for AUIRF1405ZL.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 6A 6-Pin PowerPAK SC-75 T R Download PDF datasheet for SIB408DK-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 250V 93A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube Download PDF datasheet for IRFP4768PBF.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 30V 47A 8-Pin SON EP T R Download PDF datasheet for CSD17308Q3.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 133V 2-Pin NI-360 T R Download PDF datasheet for MRFE6VS25LR5.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Rail Download PDF datasheet for FQPF47P06.pdf |