MP163AGS-33-Z MPS
MP163AGS-33-Z Images
Please contact us for more photos of MP163AGS-33-Z
Part Number MP163AGS-33-Z
Manufacturer MPS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 210MA 3.3V W INT LDO 33
Category Power Management IC
Family Low Dropout Controller
ROHS Compliant Yes
MSL Level MP163AGS-33-Z
Datasheet download -
Request Quotation for MP163AGS-33-Z
MP163AGS-33-Z Specifications
Part Number MP163AGS-33-Z
Replacement Part Number PART-MP163AGS-33-Z
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MP163AGS-33-Z
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TLE4263GS
Infineon
LDO Regulator Pos 5V 0.4A 8-Pin DSO T R
Download PDF datasheet for TLE4263GS.pdf
TLE 4274 G V50
Infineon
LDO Regulator Pos 5V 0.4A 3-Pin(2+Tab) TO-263
Download PDF datasheet for TLE 4274 G V50.pdf
TLE4252D
LDO Regulator Pos 1.5V to 45V 0.25A 5-Pin(4+Tab) TO-252