BLM41PG102SN1L Murata Manufacturing
BLM41PG102SN1L Images
Please contact us for more photos of BLM41PG102SN1L
Part Number BLM41PG102SN1L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 1806 Embossed T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level BLM41PG102SN1L
Datasheet download BLM41PG102SN1L.pdf
Request Quotation for BLM41PG102SN1L
BLM41PG102SN1L Specifications
Part Number BLM41PG102SN1L
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260|265
Test Frequency 100 MHz
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1806
MSL Level 2
Tolerance 25 %
Product Dimensions 4.7 x 1.8 x 1.8 mm
Product Depth 1.8 mm
Product Height 1.8 mm
Product Length 4.7 mm