| Part Number | LG HKQ0603W5N6H-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 693070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 5.6nH 3% 500MHz 15Q-Factor Ceramic 370mA 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LG HKQ0603W5N6H-T |
| Datasheet download |
| Part Number | LG HKQ0603W5N6H-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0201 |
| Core Material | Ceramic |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Pin Count | 2 |
| Impedance | |
| Type | High Frequency Chip |
| Technology | Multi-Layer |
| Tolerance | 3 % |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Inductance | 5.6 nH |
| Maximum DC Current | 370 mA |
| Supplier Package | 0201 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 6(Min) GHz |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Maximum DC Resistance | 350 MOhm |
| Minimum Quality Factor | 15@500MHz |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-LG HKQ0603W5N6H-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R23-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 10.5uH 42uH 15% 19A 9.5A Tube Download PDF datasheet for P0595NL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 4A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8030T 4R7MJGJ.pdf |
|
EMTEK | Ind Common Mode Filter Shielded Wirewound 330 Ohm 25% 100MHz 0805 T R Download PDF datasheet for CMF2012F-331-2P-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 2.6A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-4R7M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 500mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK10053N9S-T.pdf |
|
Vishay | Ind Chip RF Thin Film 150nH 20% 250MHz 18Q-Factor 0505 Waffle Pack Download PDF datasheet for RFLW5N1500AMNWS.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Common Mode Choke Shielded 60Ohm 30% 10MHz 2A T R - |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 2.7K Ohm 100MHz 1A 2014 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5ATN272SQ2L.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 3.6A T R Download PDF datasheet for DR124-150-R.pdf |