| Part Number | SRR1005-220Y |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 469800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 15% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 1.4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRR1005-220Y |
| Datasheet download |
| Part Number | SRR1005-220Y |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 12.8 X 10.2 X 5.2 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 250 |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 12.8 x 10.2 x 5.2 mm |
| Tolerance | 15 % |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 10.2 mm |
| Product Height | 5.2 mm |
| Product Length | 12.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRR1005-220Y |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Powdered Iron 17.5A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R47-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 1.72A 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16 LDNP-4R7NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 188uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A 1.35A T R Download PDF datasheet for SRF1260-470M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.65A T R Download PDF datasheet for SRR1260-121K.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3A 2424 T R Download PDF datasheet for NR 6028T 4R7M.pdf |
|
Eaton | Inductor, 1uH, 100kHz, 3 PADS, SMT - |
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for LI0603G121R-10.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | WIRE WOUND SMD POWER INDUCTORS 2.2UH Download PDF datasheet for SPH252012H2R2MT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for BK 2125HM471-T.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 760mA 1212 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH2D14NP-100NC.pdf |