ELLATV331M Panasonic
ELLATV331M Images
Please contact us for more photos of ELLATV331M
Part Number ELLATV331M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Choke Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 550mA Embossed Carrier T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ELLATV331M
Datasheet download ELLATV331M.pdf
Request Quotation for ELLATV331M
ELLATV331M Specifications
Part Number ELLATV331M
Product Dimensions 10.5 x 10.5 x 4.5 mm
Type Power Choke
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Technology Wirewound
Package/Case 10.5 X 10.5 X 4.5
Test Frequency 100 kHz
Protection Style Shielded
Lead Finish Tin
Product Depth 10.5 mm
Product Height 4.5 mm
Product Length 10.5 mm