| Part Number | LQW15AN18NJ00 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 297560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Unshielded Wirewound 18nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 0402 |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQW15AN18NJ00 |
| Datasheet download |
| Part Number | LQW15AN18NJ00 |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Tolerance | 2 % |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package Dimensions | 1 x 0.6 x 0.5 mm |
| Type | Chip |
| Rad Hard | No |
| Inductance | 18 nH |
| Maximum DC Resistance | 0.27 Ohm |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Protection Style | Unshielded |
| Package/Case | 0402 |
| Supplier Package | 0402 |
| Maximum DC Current | 370 mA |
| Minimum Quality Factor | 25@250MHz |
| Maximum Self Resonant Frequency | 4.5 GHz |
| Product Depth | 0.6 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQW15AN18NJ00 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 5.1nH, \u00b10.2nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q5N1CT02.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 3.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER4R7M01.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 6.5A T R Download PDF datasheet for WPN4020H1R0MT.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor 155mA 1008 T R Download PDF datasheet for NIN-FC100JTR155F.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 3A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212BZER2R2M11.pdf |
|
Eaton | Ind Common Mode 25uH 100KHz Ferrite 3.6A T R Download PDF datasheet for CMS1-5-R.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 60mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-101KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 15% 100KHz 19A T R Download PDF datasheet for FP3-R10-R.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 1uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 755mA 1812 T R Download PDF datasheet for S1812R-102K.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 3.9A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLCTV100M.pdf |