| Part Number | PG0871.222NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 471260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 9.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0871.222NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0871.222NLT |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 7.6 x 7.4 x 6.4 mm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 7.6 X 7.4 X 6.4 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Depth | 7.4 mm |
| Product Height | 6.4 mm |
| Product Length | 7.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0871.222NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 1.95A T R Download PDF datasheet for SRR1280-121K.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-100M-T.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 1.42A 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442T1103K50.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.65A T R Download PDF datasheet for SRR1260-121K.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T18NJNC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 2.7A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER3R3M1A.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 130Ohm 100MHz Ferrite 5A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220R301R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NT.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Wirewound 15nH 2% 250MHz 30Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for NIN-HJ150GTRF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH \u00b120% 36MHz 3A 5030 T R Download PDF datasheet for NRS5030T3R3MMGJ.pdf |