| Part Number | ELLVFG1R0NC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 563230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 1uH 30% 100KHz 1.7A 1212 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLVFG1R0NC |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLVFG1R0NC |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 3.2 x 1.2 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 1212 |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLVFG1R0NC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 220uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH43MN221K03L.pdf |
|
TDK | Ind 10uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 320mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82432C1103K.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 2.3nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor 500mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for LQP03TN2N3B02D.pdf |
|
TDK | Ind Laser Cut 39nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3390J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A T R Download PDF datasheet for SRU1038-470Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 5.39A T R Download PDF datasheet for DR74-1R0-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 200nH 15% 100KHz 40A 35.5 X 10.5 X 8mm T R Download PDF datasheet for PA3144AHLT.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor 155mA 1008 T R Download PDF datasheet for NIN-FC100JTR155F.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 2.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-220NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 40uH 20% Iron 2.7A 1.35A T R Download PDF datasheet for PM3604-10-RC.pdf |