| Part Number | P1168.682NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 774170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 4.6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P1168.682NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P1168.682NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 30 % |
| Product Dimensions | 12.24 x 12.24 x 4.5 mm |
| Package/Case | 12.24 X 12.24 X 4.5 |
| Protection Style | Shielded |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Product Depth | 12.24 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 12.24 mm |
| Replacement Part Number | PART-P1168.682NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 4Q-Factor Ceramic 300mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B3N9SV6T.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 2% 7.9MHz 28Q-Factor Ceramic 300mA 1008 T R Download PDF datasheet for AISC-1008-2R2G-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6.4A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212ABERR47M11.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 100nH 5% 150MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ERR10J01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Shielded 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A T R Download PDF datasheet for MBH12282C-101MA=P3.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRN6045-3R3Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 650mA T R Download PDF datasheet for SRU1048-331Y.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 13.2mH 500mA T R Download PDF datasheet for PE-53914NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11.5A T R Download PDF datasheet for SRP1245A-6R0M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 210mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-471KL.pdf |