| Part Number | IFSC0806AZER1R0M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 188150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 1.6A 0806 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC0806AZER1R0M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC0806AZER1R0M01 |
|---|---|
| Package/Case | 0806 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.8 x 1 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC0806AZER1R0M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8S-T.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip 22uH 1K Ohm -30% to 50% 100KHz Ferrite 200mA 1812 T R Download PDF datasheet for SRF4532-220Y.pdf |
|
Eaton | HIGH CURRENT, HIT FREQUANCY POWER INDUCT - |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-1R0KL.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 21Q-Factor Ceramic 480mA 0402 T R Download PDF datasheet for PE-0402CD100JTT.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 40Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805K400R-10.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 450nH -25% to 20% 100KHz 24A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR45XFC.pdf |
|
KEMET | Ind High Current Chip Wirewound 1uH 20% 100KHz 2A 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R1R0MDWIT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0402, 2.7 0.3NH, T&R Download PDF datasheet for HK10052N7S-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Wirewound 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.8A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15PX121SN1D.pdf |