| Part Number | BLM18PG330SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 149260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 33Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18PG330SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18PG330SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18PG330SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Bead Multi-Layer 80Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0805 T R Download PDF datasheet for ACML-0805-800-T.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 27nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 550mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-27NK-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 9.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER4R7M11.pdf |
|
Sumida | CRHCDRH4D22HPNP-220M IND., 22UH, 20%, 26 - |
|
Laird | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz Ferrite 5A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220R151R-10.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 2.2UH Download PDF datasheet for MPI4020V2-2R2-R.pdf |
|
Pulse | CHIP IND 110NH K - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 1.15A T R Download PDF datasheet for SRR7045-330M.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 10uH 20% 100KHz 7.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER100M1A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 60uH 20% 100KHz Ferrite 1.83A 0.916A T R Download PDF datasheet for SRF0703-150M.pdf |