| Part Number | NCB-H0805A601TR150F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 171440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB-H0805A601TR150F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB-H0805A601TR150F |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| MSL Level | 1 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 0805 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB-H0805A601TR150F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8030T 2R2NJGJ.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | POWER CHOKE, 10UH, 35OHM, 30%, SMD Download PDF datasheet for GSSR2-104P-100N.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 4.841uH 19.36uH 20% 100KHz Ferrite 8.25A 4.13A T R Download PDF datasheet for DRQ127-4R7-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BB121SN1D.pdf |
|
Eaton | IND FLAT PAC, 330NH, 35A,2 PADS, SMT Download PDF datasheet for FP1010R1-R330-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 0.22uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 53A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-R22M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 70nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R07-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 5.28A T R Download PDF datasheet for DR73-1R0-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 4A T R Download PDF datasheet for P1173.183NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 10A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-4R7M.pdf |