| Part Number | ETQP5M680YFM |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 896910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 68uH 20% 100KHz Metal T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP5M680YFM |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP5M680YFM |
|---|---|
| Inductance | 68 uH |
| Package Dimensions | 7.5 x 7 x 5.4 mm |
| Package/Case | 7.5 X 7 X 5.4 |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Core Material | Metal |
| Technology | Wirewound |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Type | Power Choke |
| Supplier Package | SMD |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 5.4 mm |
| Product Length | 7.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP5M680YFM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 3.2A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER330M11.pdf |
|
AVX | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T R Download PDF datasheet for LCWF1812K100HTAR.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 6.1A T R Download PDF datasheet for UP2UC-2R2-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 150nH 20% 100KHz Powdered Iron 26A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R15-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4.5A T R Download PDF datasheet for SRP7028A-6R8M.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 580mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG120M.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 180NH - |
|
TE Connectivity | Ind Chip Bead Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T R Download PDF datasheet for 1-1624117-9.pdf |
|
Eaton | Ind Power 100nH 20% 1MHz Ferrite 56A T R Download PDF datasheet for CL1208-3-100TR-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | MULTILAYER CHIP INDUCTOR FOR HIGH FREQUENCY Download PDF datasheet for LG HK 1608 2N7S-T.pdf |