FBMJ2125HM210NT TAIYO YUDEN
FBMJ2125HM210NT Images
Please contact us for more photos of FBMJ2125HM210NT
Part Number FBMJ2125HM210NT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Current Chip Bead 21Ohm 30% 100MHz Ferrite 6A 0805 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level FBMJ2125HM210NT
Datasheet download FBMJ2125HM210NT.pdf
Request Quotation for FBMJ2125HM210NT
FBMJ2125HM210NT Specifications
Part Number FBMJ2125HM210NT
Tolerance 30 %
Test Frequency 100 MHz
Product Dimensions 2.3 x 1.45 x 1.05 mm
Package/Case 0805
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Depth 1.45 mm
Product Height 1.05 mm
Product Length 2.3 mm