LQW15AN18NJ00D Murata Manufacturing
LQW15AN18NJ00D Images
Please contact us for more photos of LQW15AN18NJ00D
Part Number LQW15AN18NJ00D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Wirewound 18nH 5% 100MHz 25Q-Factor 370mA 0402 Paper T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level LQW15AN18NJ00D
Datasheet download LQW15AN18NJ00D.pdf
Request Quotation for LQW15AN18NJ00D
LQW15AN18NJ00D Specifications
Part Number LQW15AN18NJ00D
Package/Case 0402
Product Dimensions 1.1 x 0.7 x 0.6 mm
Type RF Chip
Tolerance 5 %
Technology Wirewound
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Test Frequency 100 MHz
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.7 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 1.1 mm